top of page
WhatsApp Image 2022-07-25 at 11.06.20.jpeg

Sena Tuvanç

Kurucu, Sena Tuvanç Beslenme Danışmanlığı
diyetisyen@senatuvanc.com
 

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum. Farklı tıp merkezlerinde obezite, diyetisyen çalıştıktan sonra eğitim amacıyla ABD’ye gittim. ABD’de birçok seminer, eğitim ve kongrelere katıldım. Bu süre zarfında kendime dışarıdan bir gözle yaklaşma ve mesleğimi nasıl sürdürmek istediğim hakkında düşünme şansı yakaladım. Sadece kilo vermek veya hastalıklara uygun beslenme programları oluşturmak değil, mesleğimi daha farklı uygulamak üzerine araştırmalar yaptım.

 

A.B.D’den döndükten sonra 2017’nin son çeyreğine kadar online ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti veren, bunun yanında dijital dünyada görünürlüğü artırma, marka oluşturma üzerine bir çok farklı alanda çalıştığım özel sektör tecrübesi edindim. Bu kurumsal hayat sonrasında yoluma kendi girişimlerim ile devam ediyorum. 2018 yılında aldığım beslenmede farkındalık eğitimleri sayesinde hazırladığım programları, ayurveda bilgisi ile daha da zenginleştirdim. 2019 yılında Türkiye’nin ilk Ayurvedik Restoranını kurdum ve başarılı bir şekilde yönettim.

 

2020’nin son çeyreği itibarıyla kendi ekibimi kurarak online ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerine ağırlık verdim.  Tüm bunları yaparken Ayurveda’nın engin bilgisilerinden faydalanarak bedenle bağ kurmayı ve doğayla uyum ve denge içinde yaşamayı anlatmaya da önem veriyorum. Ekibimle beraber oluşturduğumuz kişiye özel beslenme modelleri sayesinde hayat boyu uygulanabilir alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyoruz.

bottom of page