top of page
IMG_2096.jpg

Nataliya Altın

Kurucu: Ayushi Ayurvedic Formula
ayushi.formula@gmail.com

Minsk Devlet Yabancı Diller Üniversitesi Fransız ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2009 yılında mezun oldum. Türkiye’ye 2005’te staj programı dolayısıyla geldim ve kısa süre içerisinde buraya temelli olarak yerleştim. Uzun yıllar profesyonel kariyerime turizm sektöründe devam ettim, Antalya ve Bodrum bölgesindeki otellerin Halkla İlişkiler birimini yönettim.

Yoğun stres, düzensiz beslenme ve uyku, baskılanan tepkileri beraberinde getiren bu sektörde aktif olarak rol üstlenmek sağlığımı olumsuz yönde etkiledi.  Birçok alternatif şifa sistemini deneyimlemiş olsam da gerçek dengemi  Ayurveda ile tanıştığımda buldum.

Ayushi Ayurvedic Formula projesini 2018 sonuna doğru hayata geçirdikten kısa bir süre sonra hamile olduğumu öğrendim.  Ayurveda sayesinde bilinçli bir hamilelik geçirerek, bu süreçte eğitimlerime devam ettim, sadece kızımı değil Ayushi’yi de içimde büyüttüğümü hep hissettim. 

Türkiye’nin ilk Ayurvedik bakım ürünlerini yapan Ayushi Ayurvedic Formula markasının kurucusu olarak geleneksel Ayurvedik tariflerini baz alarak, Batının hızlı hayat koşullarında kolay uygulanabilecek ayurvedik bakım ürünlerinin formülasyon ve üretimini yapmaktayım. Beden olarak gördüğüm hammaddeleri bir araya getirirken Ayurveda’nın denge prensibine sadık kalarak ruh ve enerji katmayı önemli buluyorum. Tüm ürünlerimi mantra eşliğinde, tütsülenmiş alanda, ay takvimini göz önünde bulundurarak, enerjimin yüksek olduğu zamanlarda hazırlamaktayım.

bottom of page