top of page

Ayurfest Bodrum’da 2 günde 1800’ü aşkın ziyaretçiyi ağırladı!

5-6 Kasım’da Türkiye’de Tamamlayıcı Tıp olarak kabul edilen Ayurveda çerçevesinde ilk kez uluslararası bir etkinlik düzenlendi.

Türkiye’nin ilk Uluslararası Ayurveda Festivali, Ayurfest, birinci gün Bodrum Herodot Kültür Merkezindeki açılış, iki ana panel ve konserin ardından, ikinci gün Bodrium Hotel & SPA’da yine paneller, atölyeler ve ürün stantları ile devam etti.

Protokolün yaptığı açılış konuşmaları ile başlayan Festivale Muğla Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Suphi Olcay, Bodrum Kaymakamı Sayın Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras ve Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Sudhi Choudhray katıldılar.

Ayurvedik yaşam danışmanı 5 kişilik dinamik bir ekip tarafından, tamamen ücretsiz ve hiçbir gelir amacı gütmeden düzenlenen etkinlik, iki günde toplam 1800’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlayarak, amacına ulaştı.


AYURFEST 2022: ULUSLARARASI AYURVEDA FESTİVALİ

Gelir amacı güdülmeyen bu Festivalde, Ayurveda ile sağlıklı ve dengede yaşam sisteminin günümüz şehir hayatında da uygulanabileceğine dair farkındalık yaratılmak amaçlanırken, Ayurvedik yaşamla ilgili 32 marka ve 29 ürün tanıtım stantı, 8 panelde 21 uzman konuşmacı, ve 2 gün boyunca 1800i aşkın ziyaretçi ağırlanmıştır.

Ayurfest, gönüllü bir proje olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde “TOPRAK” konusunu gündemine alarak, Buğday Derneği, ISHA Save Soil ile tarım ve süt üreticilerini biraraya getiren bir panele ev sahipliği yapmıştır.

Ayurfest’in 2023 yılı boyunca çeşitli şehirlerde paneller ve atölyelerle, Kasım ayında da yine Bodrum’da Uluslararası bir Festival olarak tekrar gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Ayurfest - Ayurvedik Danışman Komite Ekibi: İpek Yılmaz, Ekin İlyasoğlu, Sena Tuvanç, İrem Meriç, Nataliya Altın

Bilgi için: iletisim@ayurfest.com

Panelistler

Bodrum_Belediyesi_Logo.jpg
Elçilik.jpg
WhatsApp Image 2022-10-09 at 22.22.28.jpg
bottom of page