top of page
image2.jpeg

İrem Meriç

Kurucu: OMG Glutensiz Beslenme ve Bitkisel Mutfak Çözümleri
info@ohmygluten.co

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamladım. Klinisyen olarak çeşitli klinik ve hastanelerde  çalıştıktan sonra 2012 yılında Petklinik Veteriner Kliniği’ni kurdum.

2008 yılında başlayan Yoga maceramda 2017’ den beri eğitmenlik yapmaktayım. Çeşitli ekollerden

aldığım eğitimler sonucu şu an yoğun olarak terapötik ve restoratif yoga alanlarında çalışmaktayım.

 

Kendi sağlık problemlerim sebebiyle tanıştığım Ayurveda’da temel ve ileri seviye eğitimlerini tamamlayarak hem insanlarda, hem de mesleki bilgilerimle harmanladığım “Hayvanlar için Ayurveda” programıyla evcil hayvanlar için danışmanlık vermekteyim. Ayrıca geç teşhis edilmiş bir Çölyak hastası olarak kişisel deneyimlerim, yurtiçi- yurtdışı eğitim ve araştırmalarım sonucu,  Chi Food Studio’yu 2018 yılında kurucu ortak olarak açarak glutensiz ve vegan bir üretim mutfağı kurdum.  Chi Food Studio şu an sürdürebilir ve plastiksiz Mutfak ve Yaşam ürünleri konseptinde çalışmaya devam ediyor. Son iki senedir ise Oh My Gluten markasıyla özellikle Glutensiz beslenme, çölyak ve gluten hassasiyeti olanlara özel eliminasyon programları ve işletmeler için glutensiz ve bitkisel temelli menü ve tarif danışmanlığı yapıyorum.

 

Ailemlee birlikte Muğla Bodrum’da yaşıyor, denizcilik ile ilgileniyor ve yazın zamanının çoğunu Sunkissed adındaki teknemizde geçiyorum.

bottom of page