top of page
image3.jpeg

İpek Yılmaz 

Kurucu: İpekle Yoga Ayurveda
 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde MBA yaptım. Yoğun geçen iş hayatıyla başladı ilk yoga ile tanışıklığım. Önceleri sadece pratikler yaparak fayda sağladığım yoga çalışmalarımı, yaklaşık onuncu yılın sonunda, 2012’den itibaren derinleştirmeye karar verdim.

 

Yurt içinde ve yurt dışında pekçok değerli hocayla çalışma şansım oldu. Zeynep Aksoy & David Cornwell, Berivan Aslan Sungur, Sean Corn, Godfrey Devereux, Cat Alip Dougles,  Kathryn Budig, Elena Brower, Stephanie Snyder, Sienna Sherman, Tara Judelle, Carlos Pomeda, Sally Kempton, Konstantinos  Charantiniotis ile çeşitli eğitimler ve workshoplar; Gaby Agis & Ursula Stricker ile  Skinner Releasing Technique çalışmalar yaptım. 

Eğitimlerimde Tara Judelle ve Dr.Scott Lyons ile “Embodied Flow”, Sally Kempton ile “Meditasyon Teknikleri”, Richard Rosen ile “Pranayama Teknikleri”, BMC (Body Mind Centering) ile "Somatic Movement Education Program - İskelet sistemi ve organlar”, Jason Crandell ile “Advanced TT Renewal” ve Leonid Soboleff ile “Kranyosakral Terapi” konularında uzun süreli ve derin çalışmalar sürdürdüm.

 

2018 yılından itibaren ise Ayurveda üzerine eğitimlerim ve pratiklerime yoğun bir şekilde devam ediyorum. Sağlıklı ve uzun ömrün sırlarını paylaşan Ayurveda bilgeliğini yoga ile harmanlayarak danışmanlık hizmeti veriyorum.

bottom of page